Live Stories from Prishtina

LIVE

Blogs

Arkiva

Të udhëtosh nëpër male përmes skijimit

Skijimi ngjason me dëshirën për të fluturuar, për të cilën shumica kemi ëndërruar kur kemi qenë të vegjël.


8th February 2024

Arkiva

Çka t’merr malli me vizitu në Kosovë?

Ndjenjën e mallit e krahasoj me nostalgjinë, që të dyja emërues të përbashkët e kanë dashurinë.


5th February 2024

Arkiva

Paperview | Urani: “Në fund të ditës, e rëndësishme është të jetosh ndershëm”

Uran Haxha është moderator i emisionit “Pak ma Drejt” në Paper Radio dhe një gazetar me përvojë shumëvjeçare. Është pasionant i arkitekturës dhe një dashamirës i madh i ushqimit.


31st January 2024

Arkiva

Çfarë është në të vërtetë trendi i ri viral “Mob Wife Aesthetic”?

Taket, minifundet, fustanet madje dhe këmishat me dizajn leopardi kanë filluar të pushtojnë rrugët më të famshme të modës. New York, Milano, Paris dhe Londra kanë marrë vëmendjen me atë që në rrjete sociale po konsiderohet si ”Mob Wife Aesthetic”.


29th January 2024

Kulturë

Titi, ndan për Paper Blog këngët e pavdekshme dhe kuptimin pas tyre

Shpeshherë edhe muzika që supozohet të na argëtojë na duket e bezdishme kur e dëgjojmë përherë.


24th January 2024

Horoskopi

Plutoni në një tranzicion të ri! Çfarë ndryshimi po e pret shenjën tënde?!

I titulluar nga mitologjia greke si sundimtari i çdo transformimi, renovimi dhe shkatërrimi në hapësirë, Plutoni po bënë tranzicionin e tij duke kaluar në një shenjë astrologjike të ajrit tek Ujori. Pasi qëndroi për 15 vite tek Bricjapi, kjo e fundit shenjë nga elementi i tokës.


20th January 2024