Live Stories from Prishtina

LIVE

Arkiva

Arkiva

“Kur qëndron mbrapa një vepre që e ke bo, duhesh me mbrojtë me vetëbesim, sepse aty qëndron origjinaliteti yt”- G.H

Muhabeti mbi origjinalitetin e muzikës së sotme, bashkëpunimi dhe përplasja e gjeneratës së sotme me gjeneratën e vjetër, koncertet, hapësira në media, funksionimi në bend, heqja e vizave dhe ndikmi i tyre tek përformuesit muzikor?!


1st March 2024

Arkiva

TOP 3 destinacionet e fshehta dhe të lira për t’i vizituar

Me fillimin e muajit mars nisin edhe planifikimet për shetitje në destinacionet që na pelqejnë apo që nuk kemi qenë më parë.


28th February 2024

Arkiva

Opera, një vepër arti!

Pothuajse të gjitha ndjenjat njerëzore përfaqësohen në opera. Dashuria, lumturia por edhe tragjedia dhe vdekja janë në qendër të secilës performancë që ndodhë në skenë. Është krejt e natyrshme, pasi që arti kyç i performancave rrjedh pikërisht nga eksperiencat dhe frymëzimet personale.


26th February 2024

Arkiva

Çfarë ndjenje është të jesh një romantik i pashpresë?

Përshtatje nga artikulli i revistës Vogue (What love addiction feels like)
Nga ajo që fillon si simpati e të del jashtë kontrollit


20th February 2024

Arkiva

Revista Vogue dhe veçantia e saj

Kur zgjedhim të lexojmë diçka, padyshim se ne e bëjmë përzgjedhjen në bazë të preferencave tona, çfarëdo qoftë ajo e cila na tërheqë, duke filluar nga ngjyrat, shkrimi, estetika, materiali, fonti i shkronjave, ndjesia që na përcillet, pra çdo gjë e cila realizohet përmes letrave dhe kopertinave të një libri apo një reviste.


19th February 2024

Arkiva

Cili ROM-COM jeni ju bazuar në shenjën tuaj të horoskopit? (ZODIAC EDITION)

Në ditën e të dashuruarve, ju prezantojmë me 12 filmat të zhanrit komedi-romantik që ju mund t’i shikoni me partnerin/en bazuar në shenjën tuaj të horoskopit.


13th February 2024

Arkiva

Të udhëtosh nëpër male përmes skijimit

Skijimi ngjason me dëshirën për të fluturuar, për të cilën shumica kemi ëndërruar kur kemi qenë të vegjël.


8th February 2024

Arkiva

Çka t’merr malli me vizitu në Kosovë?

Ndjenjën e mallit e krahasoj me nostalgjinë, që të dyja emërues të përbashkët e kanë dashurinë.


5th February 2024

Arkiva

Paperview | Urani: “Në fund të ditës, e rëndësishme është të jetosh ndershëm”

Uran Haxha është moderator i emisionit “Pak ma Drejt” në Paper Radio dhe një gazetar me përvojë shumëvjeçare. Është pasionant i arkitekturës dhe një dashamirës i madh i ushqimit.


31st January 2024

Arkiva

Çfarë është në të vërtetë trendi i ri viral “Mob Wife Aesthetic”?

Taket, minifundet, fustanet madje dhe këmishat me dizajn leopardi kanë filluar të pushtojnë rrugët më të famshme të modës. New York, Milano, Paris dhe Londra kanë marrë vëmendjen me atë që në rrjete sociale po konsiderohet si ”Mob Wife Aesthetic”.


29th January 2024